14 Kasım 2009 Cumartesi

ooo son günlerde neler yapmadık kiiiiiiiii


*pratik hayat becerileri edinebilmek için çay setimizi kardeşimiz uyuyorken yıkadık ve güzelce kuruladık.bu işi özellikle mutfakta yaptıkki kendi başımıza diğer odalarda denemeyelim...:)

*karnıbaharları teftişe gittik.olmamışlar daha.
patlıcanlar büyümüş ama terbiyesiz birileri onların bir kısmını koparıp yola atmışlar.çook üzüldük ve kınadık.

*rasgeldi etinin çocuk tiyatrosuna gittik.gruptaki arkadaşlarımın oyunların ses düzenleri konusunda ne demek istediklerini çok iyi anladım.kızlar pinokyoyu büyük bir ilgi ve dikkatle izlediler ama her müzik başlangıcında yada nidalı repliklerde sıçradılar.çocuk tiyatrolarının daha yumuşak ses tonu kullanmaları gerektiğini birilerine bildirmek lazım.
akşamda pinokyonun resmini yaptık.resim yapmaya bayılıyoruz.boyalarımız sürekli masamızın üstünde ve istediğimiz zaman yapabiliyoruz.


*koskoca marketin bütün reyonlarını tek tek gezip uygun kutu araştırıp bulamadıktan sonra.evdeki cam mama kavanozlarından ses şişeleri yaptık.nohut -pirinç -su doldurduk birini boş bıraktık.önce tek tek sallayıp sesleri tanıdık sonra gözlerimizi kapatıp bilmeye çalıştık.kızların ikiside ilk denemede başarılı oldular.boncuk nohut ve pirincin isimlerini söyleyemesede aralarındaki farkı bildiğini gösterdi ...bu başarmış demektir.

aslında ikinci aşama olarak bu şişelerin eşlerini yapıp gözleri kapalı eşleştirmelerini istemem gerekiyor ama aynı şişelerden bulamayınca erteledik.aklımıza oyun hamuru kutuları geldi.bu çalışma için en uygunu bu kutular sanırım.bir paket daha alıp deneyeceğiz...
*planetaryum bilkent ünv.uzay konulu bir etkinliği yakınımızdaki alışveriş merkezine gelmişti.babamız götürdü. ablamız önce girmiş sonra ağlayarak çıkmış.anne olsaydı girerdi belki....! neyse seneye görürüz uzayı...

*mobilya ve bilişim fuarını gezdik bolca topladığımız broşürlerden, sevdiğimiz resimleri kestik,bölümleriyle kocaman bir kartona ev projesi hazırladık...
*meraklı minik dergisinin verdiği tombala oyununu hazırlayıp oynadık.çok zevk aldık.boncuk oyunu tam anlamasada eşleştirmeleri yaptı.anne karar verdi daha kapsamlısını hazırlayacak.

1 yorum:

insanlar kıyafetleriyle karşılanır fikirleriyle uğurlanır.yorumlarınızla motive oluyoruz...